اگه خونه مملو از دکوراسیون شده

 

برخلاف باور عموم، خونه ای که بهم ریخته و شلخته هست با خونه ای که از وسایل تزیینی پر شده و شلخته به نظر میرسه، یه دنیا تفاوت داره. خونه ی بهم ریخته با چندتا سازمان دهنده و یه کمی وقت، مرتب میشه، ولی اصلاح یه خونه که از انبوه وسایل مورد علاقه ی شما پر شده، کار پیچیده ایه!

اینجا مهسان چندتا پیشنهاد داره تا شاید بهتون کمک کنه از این پیچیدگی کم کنید.

اشتباه: بیش از حد سنتی بودن

راه حل: ویرایش تزیینات

تکیه بیش از حد به یکی از سبک های زیبایی شناختی (به خصوص سبک هایی که شامل جزییات و تزیینات هستن)، میتونه شکل خونه رو شلوغ و بهم ریخته نشون بده، مدام به خود یادآوری کنید که ظرف های خوش فرم و پر نقش و نگار باید مثل ادویه ی غذا ها استفاده بشن، کم هستن اما پر مزه و عطر.

 

 

اشتباه: نادیده گرفتن شخصیت خودتون و تسلیم ترندها شدن

راه حل: قدیم و جدید رو در کنار هم بذار

بذارید روحیه ی شخصیتون خرید کنه، نه مد بازار، اگه توی این تله بیوفتید، با کلی وسیله ی جدید و مد روز از یه مغازه بیرون میاید.

 

 

اشتباه: بیش از حد روی پنجره حساب کردید

راه حل: پرده ی ساده

اگه  بار تزیین و زیبایی رو از دوش پنجره ها بردارید، میبینید که مشکل حل میشه، پرده های ساده یه خوبی داره، اونم اینه که هیچ وقت از مد نمی افتن.

 

مشکل: شلوغی قفسه ها

راه حل: استفاده ی چرخشی

اولین برخورد ما با وسایل نمایشی و یادگاری ها، احساسی است، هدیه ای از دوست یا سوغاتی از سفر. اما این به این معنا نیست که فوراً باید یه گوی شیشه ای از پاریس رو بذارید توی قفسه، اینجوری خیلی سریع همه جا پر از اشیای تزیینی میشه، این اشیا رو یه جای در دسترس ولی خارج از دید نگهداری کنید و به ترتیب و چرخشی اونها رو به نمایش بذارید.

 

 

 

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: