ایده هایی برای نظم حمام

کشوی نامرتب حمام ما شبیه گورستانی از خرت و پرتای بهداشتی شده و مقصر اصلی هم خود ما هستیم، همه چیز رو موقتاً و سریع جایی پنهان میکنیم تا بعد. حمام مکانی نیست که مثل آشپزخونه یا نشیمن همیشه جلوی چشم باشه و همین موضوع مرتب کردن رو به تعویق میندازه.

طبقه‌بندی فقط نیمی از راه حل برای تقسیم فضاست. تشخیص اینکه چه چیزی باید کنار گذاشته بشه و چه چیزی نباید، نیمه ی دیگه ی ماجراست. 5 درس در این مورد رو با مهسان یاد بگیریم.

 

دسته بندی بر اساس برند

کشوی حمام مکانی عالی برای وسایلی مثل شارژرهای عجیب و غریب، ابزارهای یکبار مصرف و مجموعه ای از محصولات بهداشتی است. اگه تمایل دارید محصولات رو از قبل ذخیره کنید، گروه بندی اقلام بر اساس برند به جای دسته بندی میتونه استراتژی مرتب سازی مفیدی باشه.

 

 

نکته: «تقریباً همه بطری‌ها میتونن به جای ایستادن صاف قرار بگیرند فقط مطمئن بشید که درب‌ اونها خیلی محکم باشه تا از نشت روغن جلوگیری بشه.

 

 

طبقه ی دارویی رو برای اقلام بلند تر استفاده کنید

قفسه ی دارویی ارتفاع زیادی داره که میشه در اون شامپو و کرم های حجیم رو به راحتی جا داد، پس خودتون رو مستلزم به پر کدن این قفسه با دارو نکنید، و دارو ها رو توی قفسه های کوچیکتر بذارید.

میتونید سه قفسه رو به پاک کننده ها، مرطوب کننده ها و داروها تقسیم بندی کنید.

هر قفسه بر اساس سه دسته (پاک کننده ها، مرطوب کننده ها و درمان ها) تقسیم شده است و بسته بندی های اضافی حذف شده است تا از ارتفاع کابینت به طور کامل استفاده شود.

 

یک کشو رو به وسایل ضروری و خاص اختصاص بدید

وسایلی مثل لنز چشم، خمیر دندان و مسواک که حداقل یه بار در روز استفاده میشن، وقتی همچین کشویی داشته باشید که خلوت هم هست، در سریع ترین زمان ممکن به مسواکتون میرسید.

 

لوازم آرایش روی میز

چیزهای کوچکی مثل رژلب رو میشه داخل یه کشوی کوچیک شفاف (ظروف اکریلیک) روی میز گذاشت. اگه هم قراره یه دسته از وسایل حمام روی میز باشه، اون وسایل آرایش و پیرایش شماست.

 

 

اقلام متفرقه رو داخل یک کشو بذارید

اگه متفرقه ها با هم مخلوط بشن یه آشفتگی بزرگه، پس این اقلام رو در یه کشوی دور از دسترس که به ندرت استفاده میکنید بذارید و حتماً از ظروف شفاف استفاده کنید تا به راحتی اقلام گوناگون دیده بشن.

 

 

 

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: