به این چیزا قبل از جا به جایی فکر کنید! (2)

 

جا به جایی یه کار سخت و استرس زا به حساب میاد حتی اگه به خونه ای بزرگتر و زیباتر نقل مکان کنید، باز هم پیچیدن و کارتن کردن همه ی وسایلتون حس نا امنی و فشار روحی زیادی به شما وارد میکنه(علاوه بر سختی های فیزیکی). مهسان چندتا راه حل داره ئتا این فرآیند رو براتون راحت تر پیش ببره

برای خونه ی جدیدتون هدف هایی مشخص کنید

به این فکر کنید که توی خونه ی جدیدتون چه فعالیت هایی قراره انجام بدید و دوست دارید چطوری زندگی کنید مثلا دوست دارید بیشتر آشپزی کنید یا ورزش کنید یا مهمونی های شبانه داشته باشید؟

پاسخ شما میتونه کلی از نگرانی ها شما رو در زمان ورود به فضای جدید کم کنه

 

 

مواردی برای رها کردن

خیلی از چیزایی که باید رها کنید و به خونه ی جدید نبرید، واضح هستن، ولی ما یادآوری میکنیم: توی یخچال حتما داروهای تاریخ گذشته و غذاهای منقضی وجود داره، اینها رو قبل از جابجایی حتما دور بریزید. بند و طناب های اضافی هم که معلوم نیست از کجا اومده و برای چی لازم میشن و هر خرت و پرتی که توی کشوی پایینی یا جاکفشی همه خونه ها هست!

اگه فکر میکنید چیزی ارزش نگه داشتن داره، خب بررسیش کنید! آدمهایی رو میشناسم که چندتا جعبه باز نکرده رو فقط از خونه ای به خونه ی دیگه منتقل میکنن و هرگز استفاده نمیشن. اگه وسیله ای رو در سال گذشته استفاده نکدید، طبیعتاً ازین به بعد هم استفاده نخواهید کرد.

 

 

این موارد رو نگه دارید

وسایل کوچکتری که ممکنه تو خونه ی جدید به درد بخورن: لامپ های اضافه، میزهای عسلی و چهارپایه و سیم های رابط. مثلاً ممکنه گوشه از از خونه به چشمتون نیومده باشه و یه لامپ اضافه بتونه برای روشن کردن اونجا مفید باشه.

 

 

بعد از جابجایی  و تجدید نظر

خیلی خوبه که همه ی کارها رو قبل از جابجایی انجام بدید(به خصوص اگه ماشین حمل بار کرایه کردید)، ولی یادتون باشه به وقت بازکردن جعبه ها هم ممکنه متوجه بشید وسیله ای رو لازم ندارید و با این که به خونه ی جدید اومده اما میتونید رهاش کنید.

 

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: