تمیز کردن کف پارکت یا چوب

برای تمیز کردن کفپوش‌های پارکت یا چوب ابتدا اثاثیه را جمع کرده و کف را با جارو برقی یا یک جاروی برسی مهسان تمیز می کنیم تا تمام گرد و غبار و مواد آلاینده جامد از روی سطح جمع اوری شوند. سپس یک زمین شوی حوله ای مهسان را که قبلا خیس کرده ایم، کاملا در محلولی از آب تمیز و چند قطره مایع ظرف شویی وارد کرده و آنرا محکم می چلانیم به نحوی که فقط رطوبت باقی بماند. آنگاه تمام سطح را با آن می شوییم تا کاملا تمیز و براق شود. سپس آنرا با یک زمین شوی حوله ای خشک مهسان یا یک دستمال میکروفایبر خشک می کنیم و سطح را پالیش می کنیم. می توان در محلول آب و مایع ظرفشویی چند قطره آب لیموی تازه نیز اضافه کرد.

نکته های مهم در زمینه نظافت سطوح پارکت و کفپوشهای چوبی:

الف: دشمن این سطوح مواد سفید کننده و یا پاک کننده های قلیایی هستند، لذا از مصرف آنها بشدت بپرهیزید.

ب: در قدیم برای تمیز کردن این سطح از سرکه استفاده می کردند. امروزه استفاده از سرکه را منع می کنند زیرا در دراز مدت باعث خراب شدن و کدرشدن سطوح چوبی می شود.

ج: از استفاده از هر وسیله زبر و خشنی بر روی سطح چوبی یا پارکت اکیدا خودداری فرمایید، زیرا این وسایل روی سطح چوبی را خراش داده از جلوه و زیبایی آن می کاهند.

در آخر بایستی یادآور شد که برای پالیش کردن می توانید از چای تازه دم و خنک استفاده کنید. بدین صورت که دستمال میکروفایبر را در چای تازه دم و خنک فرو برده و آنرا بچلانید، سپس سطوح پارکت را پالیش کنید. مطمئن باشید که سطحی براق و زیبا خواهید داشت.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: