چگونه گوشه ها و کنج های آشپزخانه را تمیز کنیم

  1.  ابتدا تمامی آشپزخانه را جارو بزنید. اگر دسترسی به گوشه ها مشکل است از جارو و یا فرچه کوچکتری استفاده کنید.
  2. حدود ۲ قاشق غذاخوری سرکه سفید یا محلول آمونیاک را با یک لیتر آب ترکیب کنید. کنج ها و گوشه ها را با این محلول اسپری کنید. این محلول برای اکثر سطوح و پایه کابینت های وینیلی و رنگ شده مناسب است.
  3. با فرچه ای کوچک و یا مسواکی کهنه قسمت های باریک کنج ها و درزهایی که محل اتصال کابینت ها و زمین است را به خوبی تمیز کنید.
  4. کنج ها را با آب تمیز آب بکشید و بعد با دستمال کهنه خشک کنید، نگاه کنید که آیا کثیفی باقیمانده است یا نه، درصورت نیاز مرحله قبل را دوباره انجام دهید.
  5. بقیه آشپزخانه را بعد از اینکه گوشه ها و کنج ها را تمیز کردید تی بکشید. می توانید از محلول سرکه ای که درست کردید استفاده کنید. اگر گوشه ها را با محلول آمونیاک تمیز کردید، به هیج وجه از سفید کننده استفاده نکنید. کف را آب بکشید و خشک کنید تا آب و گرد و غبار در گوشه ها جمع نشود. نکته پایه کابینت ها و گوشه ها و کنج های آشپزخانه را حداقل ۲ بار در هفته تمیز جارو بکشید تا از جمع شدن گرد و غبار در گوشه ها جلوگیری کنید هشدار از تمیز کننده ها و  فرچه های سوزش آور که به کف و سطح پایه کابینت آسیب می زند و روی آن خش می اندازد، پرهیز کنید. در صورت تمایل می توانید از فرچه دوکاره (Nose Brush) شرکت مهسان استفاده کنید.