میکروفایبر چیست؟

میکروفایبر مهسان نسبت به دستمال های قدیمی و شوینده های شیمیایی که می‌توانستید در فروشگاه‌ها پیدا کنید، یک جایگزین پاک‌کننده عالی برای نظافت و گردگیری هست.

میکروفایبر دقیقا چیست و چرا میکروفایبر برای نظافت عالیست؟

نخ میکروفایبر از مخلوطی از الیاف مصنوعی بسیار نازک ساخته می شود. ترکیب و نوع این مواد میزان کیفیت، مقاومت و جذب این الیاف را تعیین می کند.

در نتیجه این ترکیب مصنوعی، منسوج میکروفایبر ، بار الکترواستاتیک مثبت و منفی ایجاد می کند که گرد و غبار، چربی و 99% باکتری ها را به راحتی جذب و نظافت را بسیار آسان تر می کند.

اگر نخ میکروفایبر را زیر میکروسکپ مشاهده نماییم، خواهیم دید که نخ میکروفایبر به حالت یک ستاره بوده و نسبت به پنبه که سطح مقطع دایره دارد خیلی پر تراکم تر می باشد. این شکل ستاره ای نخ میکروفایبر باعث می شود تا به راحتی ذرات گرد و غبار و چربی را به داخل شیار های خود انتقال دهد. در عوض نخ پنبه با برداشتن مقدار کمی از گرد و غبار، آن ها را به این طرف و آن طرف هُل داده که باعث ایجاد خط و خش روی سطح خواهد شد.

تفاوت میکروفایبر مهسان با الیاف بسیار ظریف ارائه‌شده توسط ما شروع می‌شود! هر میکروفایبر مهسان به اندازه دوصدم (0.02) ضخامت یک تار موی انسان است. میتوان با یک مثال این موضوع را روشن کرد. مثل مقایسه تفاوت دو عکس، با کیفیت 4 و 24 مگاپیکسل هست. هر دو عکس هستند ولی عکس اول بسیار بی کیفیت و عکس دوم بسیار با کیفیت و پر جزئیات تر است.

تراکم بالای میکروفایبر مهسان این قابلیت را به شما میدهد که با مقدار کمی آب، حتی بدون یک قطره مواد شوینده بتوانید هر سطحی را تمیز کنید. این تراکه به قدری است که منسوج میکروفایبر مهسان توانایی جذب آب تا 7 برابر وزن خود را دارد و رطوبت را بدون برجا گذاشتن هر نوع ردی بر روی سطح، به خودش جذب می کند. با استفاده از دستمال های میکروفایبر مهسان میتوانید مطمئن باشید که یک سطح تمیز، خشک و بدون باکتری در انتظار شماست. مهسان با این تکنولوژی جادویی توانسته منسوجات و محصولاتی در بافت ها و کاربرد های مختلف به بازار عرضه نماید.

 

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: