نظافت سینی های فر

 

سینی فر یکی از پرکاربردترین ظروف پخت و پز محسوب میشه. برای برشته کردن سبزیجات، درست کردن پای سیب، گرم کردن مجدد پیتزا یا پخت کلوچه ازش استفاده میشه.

 

سینی فر باید بعد از هر بار استفاده کاملاً تمیز شود. این کار را می توان با شستشوی دستی یا قرار دادن آن در ماشین ظرفشویی انجام داد، اگرچه شستن با دست ممکن است به ماندگاری سینی فر شما کمک کند و شستن ورقه های پخت آلومینیومی در ماشین ظرفشویی ممکن است باعث کدر شدن یا تغییر رنگ آنها شود. حتما بعد از هر بار شستشو آنها را کاملا خشک کنید تا از ایجاد زنگ زدگی روی برخی از انواع ورقه های فلزی پخت جلوگیری شود.

 

روش های تمیز کردن برای استفاده در انواع سینی فر ایمن هستند. با این حال، مراقب باشید با شستشوی خشن سطح را خراش ندهید.

 

جوش شیرین و سرکه سفید

برای از بین بردن ذرات چسبنده، سینک ظرفشویی را با آب بسیار داغ پر کنید. نصف فنجان جوش شیرین و نصف فنجان سرکه سفید مقطر اضافه کنید. آماده باشید: هنگامی که جوش شیرین و سرکه واکنش نشان می دهند، حباب های زیادی ایجاد می شود.

 

اجازه دهید ورق حداقل 30 دقیقه خیس بخورد ( 60 دقیقه بهتر است). سینی فر را بردارید و سینک را خالی کنید. از یک فرچه ی مهسان برای پاک کردن رسوبات شل شده استفاده کنید. هنگامی که تمیز شد، طبق معمول در آب گرم و صابون بشویید و با یک دستمال میکروفایبر خشک کن مهسان خشک کنید.

 

 

نکاتی برای تمیز نگه داشتن سینی فر

از کاغذ روغنی، فویل آلومینیومی یا سیلیکونی برای پوشاندن ورق پخت استفاده کنید. برای صرفه جویی در زمان در آشپزخانه، کاغذ یا فویل را از قبل برش دهید.

به جای استفاده از ماشین ظرفشویی، با دست بشویید تا بتوانید از تمیز بودن گوشه ها و لبه ها مطمئن شوید.

از چاقوهای تیز یا ابزارهایی که می توانند خراش های عمیقی ایجاد کنند، استفاده نکنید.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: