نظافت پرده های حمام

روش اول: شستشو در ماشین لباسشویی؛

باید در نظر داشت که برای شستن پرده حمام باید آنرا همزمان با یکی دوتا از حوله های حمام که نیاز به شستشو دارند در ماشین لباسشویی انداخت و با دمای بالا و مثل حوله ها شست. تنها نکته مهم آنست که در مخزن پودر لباسشویی همراه با پودر لباسشویی بایستی نصف پیمانه جوش شیرین هم اضافه کرد. پس از شستشو در هنگام آبکشی در مخزن آبکشی نصف پیمانه سرکه سفید اضافه کرده و پس از آبکشی هرگز پرده حمام را در ماشین لباسشویی خشک نکنید بلکه آنرا از ماشین خارج کرده و در معرض هوا خشک کنید.

روش دوم: شستشو با دست؛

در این روش پرده حمام را در تشتی از آبگرم و پودر لباسشویی بخیسانید و سپس با برس مهسان روی لکه ها و درزهای آن بکشید تا آثار کثیفی بر طرف شود. سپس آن را با آب گرم آبکشی کرده و به مدت نیم ساعت در محلولی از آب گرم و نمک بخیسانید و سپس برای خشک کردن آن را در معرض هوا بیاویزید. قبل از آویزان کردن آن در حمام هر دو سطح آن را با دستمال میکروفایبر پاک کنید تا اگر شوره نمک روی آن است از بین برود.

روش سوم: استفاده از مایع ظرفشوی؛

در یک بطری اسپری، 450 میلی لیتر سفید کننده و دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را ترکیب کرده و از آن برای تمیز کردن پرده های کثیف دوش خود استفاده کنید (حتماً بگذارید چند دقیقه قبل از شستشو مایع بر روی پرده بنشیند). پس از نتیجه کار، خواهید دید که مایع ظرفشویی همانطور که در آشپزخانه کار انجام می دهد در حمام هم کاراست.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: