نظم و انگیزه در 15 دقیقه (1)

 

 

بهم ریختگی تصمیم‌های گرفته نشده هستند، چون مردم نمیدونند که از کجا شروع کنند، خوشبختانه این تصمیمات میتونن در زمان کوتاهی اجرایی بشن. کارهایی هست که هر کسی میتونه در 15 دقیقه یا کمتر از عهده ی اون بربیاد، مثل تمیز کردن کابینت زیر سینک، دستمال کشیدن سطوح یخچال یا دور انداختن قبض و کاغذ های قدیمی.

به جای اینکه 1 یا 2 هفته رو به مرتب کردن اختصاص بدید، هر بار یه گوشه از خونه رو مرتب کنید. باور کنید از میزان اثر بخشی این فرآیند خیلی متعجب میشید.

توی این پست برای مثال به چند تا از قسمت های خونه ی شما توجه شده تا متوجه بشید چطور میتونید این فرآیند رو پیش ببرید.

 

حمام شما

اگه شما، همسرتون و فرزندان از یه نوع شامپو و نرم کننده استفاده کنید، حمام خیلی خلوت تر و مرتب تر میمونه، پس سعی کنید یه محصول ساده و همه پسند تهیه کنید تا همه ی اعضا بتونن ازش استفاده کنن، و در نهایت اگه نیاز به شوینده ی خاصی دارید، یه محصول مازاد هم در حمام جای بدید.

 

قطعات و تجهیزات

بیشتر مردم یه کوه از سیم هایی دارن که نمیدونن کاربردشون چیه و حتی سال هاست که بهشون دست هم نزدن. این قطعات رو به یه مرکز زباله ی قطعات الکتریکی بسپارید. برای چیزهایی هم که میدونید به چه درد میخورن و لازمتون میشن، همین الان یه جور نشونه بذارید، مثلاً هر سیم یا قطعه رو به کاتالوگ دستگاه مربوط بچسبونید تا بعداً سریع پیداش کنید. یا از نشانه های رنگی روی سیم و قطعه مربوط بهش استفاده کنید.

 

 

پخت و پز

دسته ای از مواد اولیه توی کشو هستن که با پاکت خریداری شده نگه داری میشن، به خصوص در مورد شیرینی پزی که جزییات زیادی داره، این مواد رو توی شیشه های کوچیک و بزرگ و شفاف جا بدید تا یه نظم اساسی به این بخ داده باشید، با این کار نگهداری امن تری هم دارید و مواد در شرایط بهتر و پایدار تری هستن.

حتماً از یه قیف کاغذی برای انتقال پودر ها استفاده کنید، حالا یه قسمت از کابینت یا گوشه ی آشپزخونه رو به این مواد اختصاص بدید، جدا از مواد و غذاهای روزمره.

 

 

 

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: