چگونه رنگ مو قرمز را از لباس پاک کنیم

هر چقدر زودتر برای لکه ی رنگ موی قرمز اقدام کنید، پاک کردنش آسونتر میشه. رنگ قرمز ترکیب متفاوتی داره و روش پاک کردنش هم منحصر به فرده.

 

  1. در مایع ظرفشویی و محلول آمونیاک خیس کنید

با مخلوط کردن محلولی از یک لیتر آب، نصف قاشق چایخوری صابون ظرفشویی مایع و یک قاشق غذاخوری آمونیاک خانگی در یک ظرف پلاستیکی یا شیشه ای شروع کنید. محل لکه را زیر آب فرو ببرید و اجازه دهید لکه به مدت 15 دقیقه خیس بخورد.

 

  1. لکه رنگ را تمیز کنید و دوباره خیس کنید

پارچه را از محلول بیرون بیاورید و محل لکه را با انگشتان خود بمالید تا رنگ از روی پارچه جدا شود. 15 دقیقه دیگر خیس کنید. قبل از انتقال به محلول تمیزکننده بعدی، خوب بشویید.

 

  1. در محلول سرکه سفید و آب خیس کنید

در یک ظرف شیشه ای یا پلاستیکی جداگانه، یک لیتر آب گرم و 1/4 فنجان سرکه سفید مقطر را مخلوط کنید. به مدت 30 دقیقه اجازه دهید ناحیه لکه دار خیس بخورد. لباس را طبق معمول بشویید. اگر هنوز رنگ وجود دارد، آن را در خشک کن داغ قرار ندهید. به مرحله بعدی بروید.

 

  1. در محلول سفید کننده و آب مبتنی بر اکسیژن خیس کنید

اگر لکه باقی ماند، سینک ظرفشویی را با آب خنک پر کنید و سفید کننده های مبتنی بر اکسیژن را طبق دستورالعمل های بسته بندی اضافه کنید. لباس را زیر آب بگذارید و اجازه دهید حداقل هشت ساعت یا یک شب خیس بخورد. در صورت نیاز تکرار کنید و طبق معمول بشویید.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: