چگونه لکه های سخت را از سیلیکون پاک کنیم؟

 

بعضی از غذاها  روی سیلیکون رنگ روشن ایجاد لکه میکنن و آب املاح دار هم اثراتی به جا میذاره که برای حفظ کیفیت نچسب سیلیکون باید حذف بشن.

 

تغییر رنگ سیلیکون

اگر قطعات سیلیکونی رنگ روشن دارای لکه هایی از غذاهای تیره تر هستند، می توانید از پراکسید هیدروژن یا سفید کننده کلر برای از بین بردن تغییر رنگ استفاده کنید.

پراکسید هیدروژن یک عامل سفید کننده ملایم است، ظرف را در یک کاسه یا سینک قرار دهید و روی آن مقداری پراکسید هیدروژن بریزید که ناحیه لکه‌دار را بپوشاند. اجازه دهید 24 ساعت خیس بخورد. قبل از استفاده آن را خوب بشویید.

سفید کننده کلر قوی تر است و باید رقیق شود. به ازای هر دو فنجان آب، دو قاشق غذاخوری سفید کننده اضافه کنید. اقلام رنگ شده را در زیر آب قرار دهید تا به مدت 24 ساعت خیس کنید. قبل از استفاده آن را خوب بشویید.

 

آثار سفیدی را از سیلیکون پاک کنید

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که دارای آب سخت است، مواد معدنی می‌توانند  سفید پودری روی سیلیکون باقی بگذارند. این خطرناک نیست، اما با خواص نچسب تداخل خواهد داشت. برای رفع مشکل، تکه های سیلیکونی را حدود 30 دقیقه در سرکه سفید مقطر خیس کنید. سرکه رسوبات معدنی را از بین می برد. قطعات را خوب بشویید و با یک پارچه میکروفایبر مهسان خشک کنید.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: