چگونه لکه های سس سویا را از روی لباس پاک کنیم

 

سس سویا، جزء اصلی غذاهای آسیایی، چاشنی تیره و رقیقی است که هر کجا بریزه، لکه های تیره باقی میذاره. اما اگه سریع عمل کنید، به راحتی میشه لکه های سس سویا رو از روی لباس ها و ملحفه ها پاک کرد. همیشه بهتره لکه ها رو زمانی که تازه هستن رفع کنید، اما حتی لکه های خشک شده هم با خیساندن پاک میشه.

 

لکه های سس سویا را از روی لباس پاک کنید

مطمئن شوید که به سرعت عمل کنید، این مراحل را در اسرع وقت پس از ایجاد لکه دنبال کنید. حتی اگر در رستوران هستید، می توانید چند مرحله از این مراحل را دنبال کنید تا آسیب را به حداقل برسانید.

 

سس سویا اضافی را بردارید

از یک پارچه یا دستمال تمیز برای پاک کردن ناحیه مرطوب استفاده کنید. هرگز مالش ندهید، ممکن است پاک کردن آن سخت تر شود.

 

شستشو با آب سرد

برای جلوگیری از لکه از آب سرد استفاده کنید. آب سرد را از پشت لباس بگذرانید تا لکه را به عمق پارچه وارد نکند.

 

درمان نقطه ای با مایع لباسشویی

از انگشت خود برای مالیدن مواد شوینده مایع لباسشویی به لکه سس سویا استفاده کنید. قبل از اینکه لباس را کاملا بشویید، اجازه دهید سه دقیقه بماند.

 

از یک ماده سفید کننده استفاده کنید

اگر لباس خود را برای ثابت بودن رنگ آن آزمایش کرده اید، یا اگر لباس سفید است، می توانید یک ماده سفید کننده مانند سرکه، آب لیمو یا پراکسید هیدروژن را با یک اسفنج بمالید. وقتی دیگر نمی توان سس سویا را پاک کرد، کاملاً بشویید.

نکته

یک عامل سفید کننده طبیعی مانند آب لیمو یا سرکه سفید مقطر می تواند جایگزین خوبی برای سفید کننده کلر بر روی لکه های سخت باشد و این محصولات طبیعی تاثیر ملایم تری بر محیط زیست دارند.

 

لباس را خیس کن

اگر لکه باقی ماند، مورد را خیس کنید. مایع لباسشویی را مستقیماً روی لکه بمالید و لباس را به مدت 30 دقیقه در آب گرم خیس کنید. اگر لکه همچنان باقی مانده است، قبل از شستشوی معمولی لباس، با استفاده از گرمترین آب مناسب برای لباس، ژل یا اسپری لکه‌بر بزنید.

 

پارچه را بررسی کنید

لباس را بعد از شستن و قبل از گذاشتن آن در خشک کن بررسی کنید. اگر لکه تمام رفع نشده، گرمای خشک کن می تواند آن را برای همیشه ثابت کند. اگر لکه ای باقی ماند، فرآیند تمیز کردن را تکرار کنید.

نکات

چند مرحله اضافی ممکن است در از بین بردن لکه های قدیمی و سرسخت موثر باشد.

یک وان با آب گرم و چند قطره مایع ظرفشویی آماده کنید. صابون را مستقیماً روی لکه بمالید. لباس را در وان قرار دهید و بگذارید یک شب خیس بخورد.

پراکسید هیدروژن خانگی را روی لکه بمالید و اجازه دهید 30 دقیقه قبل از شستشو بماند.

در چرخه لباسشویی از سفید کننده رنگی استفاده کنید. قبل از انتقال لباس به خشک کن، موفقیت را بررسی کنید.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: