7 قسمت مهم برچسب محصولات نظافتی (بخش اول)

راستش بعضی از برندها اطلاعات درستی روی بسته بندیشون ندارن و این برای مشتریانی که حساس تر هستن، مشکل ایجاد میکنه. شرکت های دارای خط تولید سبز اغلب در مورد جزئیات دقیق توضیح میدن و این خیلی بهتره که بدونیم مثلاً فسفر و CFC و بقیه مواد مضر در محصول وجود نداره، موافقید؟

  1. عناصر

اگر می خواهید بدانید که مواد تشکیل دهنده در لوازم نظافت شما چیست، ابتدا برچسب را امتحان کنید. شماره تلفن خدمات مشتری یا وب سایت سازنده آنها ممکن است برخی یا همه مواد تشکیل دهنده محصولات آنها را فهرست کند. اگر هنوز نمی توانید لیست مواد تشکیل دهنده را پیدا کنید، برگ اطلاعات ایمنی مواد محصول خود را جستجو کنید. اگر باز هم اطلاعاتی دریافت نکردید، محصولی بخرید که به شما اطلاع دهد دقیقاً در مورد مواد سازنده بدهد.

چرا باید در مورد مواد سازنده بدانیم؟

مخلوط کردن برخی مواد شیمیایی با هم می تواند خطرناک باشد. اعضای خانواده ممکن است نسبت به برخی مواد شیمیایی، رنگ‌ها یا عطرها حساسیت داشته باشند. مصرف کنندگان باید بدانند دقیقاً چه چیزی را اسپری می کنند یا در اطراف خانه خود پخش می کنند.

 

  1. روش استفاده

شما اسپری می کنید، پولیش می دهید، اسکراب می کنید… اما در واقعیت، دستورالعمل ها معمولا کمی اطلاعات بیشتری را ارائه می دهند که می تواند مفید باشد. بیشتر دستورالعمل‌ها شامل سطوحی هستند که محصول می‌تواند روی آن‌ها استفاده شود و سطوحی که نباید روی آن‌ها استفاده شود. قبل از اینکه سطوح خود را تمیز کنید، بررسی کنید که محصول برای آن کار ساخته شده است یا نه.

دستورالعمل ها همچنین اغلب نکاتی را در مورد چگونگی مؤثرتر کردن محصول ارائه می دهند. چه مدت آن را روی سطح بگذارید، برای پاک کردن آن از چه چیزی استفاده کنید؟ آیا شستشو لازم است؟ بیشتر محصولات تمیز کننده همچنین هشدار می دهند که ابتدا محصول را در یک نقطه پنهان امتحان کنید تا مطمئن شوید که پاک کننده به سطح آسیب نمی رساند.

چرا باید در این مورد بدانیم؟

شما می خواهید مطمئن شوید که سطحی که تمیز می کنید با پاک کننده ای که استفاده می کنید سازگار است.

برای بهترین نتیجه، همیشه دستورالعمل های روی برچسب را دنبال کنید که در زمان و زحمت شما بسیار صرفه جویی می شود.

 

  1. هشدارها

اکثر محصولات پاک کننده یک بخش احتیاط را به برچسب خود اضافه می کنند. اغلب با حروف بزرگ و پررنگ است. بیشتر هشدارهای می‌گویند که محصول محرک چشم یا پوست است یا در صورت بلعیدن مضر است، محتویات آن تحت فشار است یا نیاز به استفاده در یک منطقه با تهویه مناسب است. بسیاری از شرکت‌ها یک بخش احتیاط کوچک در جلوی برچسب محصول به همراه فهرست دقیق‌تری از احتیاط‌ها در برچسب پشتی قرار می‌دهند.

چرا باید در این مورد بدانیم؟

اگر مشکلات تنفسی دارید، قبل از باز کردن بطری باید بدانید که ناحیه باید به خوبی تهویه شود.

پس از پاشیدن یک پاک کننده در چشم شما، زمان آن نیست که بطری را جستجو کنید تا متوجه شوید که آیا باعث تحریک چشم می شود یا خیر، بلکه قبل از اقدام باید مطالعه کنید.

 

  1. کمک های اولیه

گاهی اوقات برچسب دارای بخش جداگانه ای است که به عنوان کمک های اولیه برچسب گذاری شده است. برای انجام کمک‌های اولیه، در صورتی که محصول روی پوست یا در چشم بریزد، ارائه می‌کند.چسب ها ممکن است به شما بگویند که با پزشک متخصص تماس بگیرید. همیشه یک شماره تماس از متخصص را در دسترس خود نگه دارید.

چرا باید در این مورد بدانیم؟

اگر زمانی اورژانسی وجود داشته باشد، آشنایی با برچسب پیشنهادات برای کمک های اولیه کمک خواهد کرد. اگرچه ممکن است برچسب را حفظ نکرده باشید، اما اگر قبل از وقوع یک موقعیت اضطراری آن را خوانده باشید، ایده بهتری در مورد اولین قدم هایی که باید بردارید خواهید داشت.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: