از بین بردن لکه و بوی سیگار

 

سیگار کشیدن می تونه لکه های زرد رنگ و بوی شدیدی توی لباس، فرش و اثاثه یا لوازم داخلی ایجاد کنه. متأسفانه حذف لکه های نیکوتین کار دشواریه. قبل از اینکه به حذف لکه ها فکر کنید، هر لباسی که روزمره نمی پوشید، بشویید و بعد اونها را توی کیسه های پارچه ای (نه پلاستیکی) آویزون کنید. این کار از نیکوتین که روی پارچه میشینه و باعث ایجاد رگه ها و لکه های زرد میشه، جلوگیری میکنه.

 

لباس های نخی یا کتان

یک چهارم آب گرم و نصف قاشق چایخوری مایع لباسشویی را با هم ترکیب کنید. لباس های آغشته به نیکوتین را به مدت 15 دقیقه در مخلوط بخیسانید. محل لکه دار شده را با الکل مالش دهید تا لکه پاک شود و طبق معمول بشویید.

 

لباس های پلی استر، ریون، اکریلیک یا نایلون

با ترکیب یک قسمت گلیسیرین، یک قسمت مایع ظرفشویی و هشت قسمت آب، یک پاک کننده تهیه کنید.

ناحیه لکه دار را با یک اسفنج مرطوب کرده و ضربات ملایمی را شروع کنید که از مرکز لکه شروع شده و به سمت بیرون کار می کند. چند قطره پاک کننده لکه و چند قطره سرکه سفید مقطر را مستقیماً روی لکه بمالید. لکه را با یک پد پنبه یا پارچه سفید بپوشانید و اجازه دهید تا پد بماند. لکه را تا زمانی که ناپدید شود مرطوب نگه دارید، سپس محل را با آب آبکشی کنید و به طور معمول بشویید.

  • اگر قبلاً سعی کرده اید لکه ها را از بین ببرید اما باقی ماندند یا لباس را در خشک کن خشک کردید، ممکن است لکه ها ثابت شده باشند.

 

سفید کردن لباس های آغشته به نیکوتین

برای هر پارچه ی قابل شستشو که می خواهید بعد از رفع لکه ها سفید هم بشوند، محلول سفید کننده بر پایه اکسیژن تهیه کنید. دستورالعمل های بسته در مورد میزان محصول در هر گالن آب را دنبال کنید. لباس را به طور کامل در آب قرار دهید و اجازه دهید حداقل هشت ساعت خیس بخورد. رنگ را بررسی کنید. اگر به اندازه کافی سفید است، طبق معمول بشویید. اگر زرد باقی ماند ، یک محلول تازه درست کنید و این کار را تکرار کنید. ممکن است چندین بار خیس شدن برای روشن شدن کامل آن نیاز باشد.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: