بخار شو یا اتو ؟ کدوم بهتره؟

وقتی نوبت به چروک‌های لباستون میرسه سه تا راه دارید، نادیده شون بگیرید، اتو بزنید یا از بخار شو استفاده کنید. اما کدوم بهتره؟ با ما همراه شید تا در موردش صحبت کنیم.

 

 

 

مزایای اتو کردن

اتو از بخار، گرما و فشار استفاده میکنه و از اونجایی که سطحی صاف و صلب داره و سنگینه، برای یقه و سرآستین ها، وسیله ی مناسبیه و ظاهری شیک و رسمی به لباس میده.

 

 

معایب اتو در مقایسه با بخارشو

اما اتو کردن کار سختیه و اونقدر که به نظر میاد آسون و سریع نیست، به خصوص برای همون قسمتای یقه و سر آستین که تکنیک خاص خودشو داره. ایراد دیگه ی اتو کردن، به خصوص اگه خیلی داغ باشه، آسیبی هست که به پارچه یا چاپ اون وارد میکنه، ساییدگی و تغییر رنگ پارچه هم دیده شده.

 

 

بخار شو چطور کار میکنه؟

از زمان های قدیم مردم متوجه تاثیر بخار در رفع چروک لباس شده بودن، الیاف پارچه شل میشن و چروک ها از بین میرنف بخار شو بهترین ابزاره، جون کلی بخار تولید میکنه و بدون فشار، چروک رفع میشن.

 

مزایای بخارشو

خیلی سریع تر از اتو عمل میکنه، به خصوص برای پارچه هایی که به فشار و گرما حساسن یا لباسای چین دار یا طرح دار. بخار شویی به رفع بو و باکتری های لباس کمک میکنه و از اتو کم خطر تره.

 

 

معایب بخار شو

بخارشو کردن مزایای زیادی داره، اما، با بخار شو، به خصوص با بخارشوی دستی، از بین بردن چین و چروک ها خیلی هم آسون نیست. اگه از یه پتو یا تخته استفاده میکنید میتونه موثر باشه ولی دقت کنید اگه از در برای بخار شویی لباس آویز شده استفاده میکنید، بخار ممکنه به چوب آسیب بزنه.

 

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: