لکه ی کیک و شیرینی

 

تقریباً همه فکر میکنن که بهترین قسمت کیک، روکش خوشمزه ی روی اونه. اما این روکش به دلیل وجود رنگ خوراکی، خیلی سریع لکه ایجاد میکنه.

 

لباس های قابل شستشو

  • بیشتر روکش ها پنیر خامه ای، کره یا شیرینی های مبتنی بر چربی هستند که با رنگ های خوراکی ساده ترکیب شده اند. برای بهترین نتیجه، مهم است که لکه را در اسرع وقت رفع کنید. لکه را با دستمال مالش ندهید زیرا این کار فقط لکه را به عمق الیاف پارچه فشار می دهد.
  • در صورت امکان، ناحیه لکه‌دار را با نگه داشتن پشت پارچه زیر شیر آب سرد بشویید. این کار باعث می شود که لکه از الیاف خارج شود. اگر نمی توانید زیر شیر آب بشویید، یک دستمال سفید یا حوله کاغذی را در آب سرد فرو کنید و لکه را پاک کنید.
  • در اسرع وقت و قبل از شستشوی اصلی ناحیه لکه‌دار را با یک لکه‌بر یا کمی شوینده مایع سنگین رفع کنید. پاک کننده را با انگشتان خود یا یک مینی برس دلفین روی لکه بمالید و اجازه دهید ده تا پانزده دقیقه قبل از شستشوی پارچه همانطور که در برچسب مراقبت توصیه شده است بماند. این روش لکه چربی ناشی از کره یا لکه های پروتئین سفیده تخم مرغ را از بین می برد و ممکن است رنگ خوراکی را نیز از بین ببرد.
  • پس از شستشو، قبل از انداختن لباس در خشک کن، ناحیه لکه دار را بررسی کنید تا مطمئن شوید که لکه پاک شده است. گرمای زیاد خشک کن ممکن است لکه را برای همیشه ثابت کند.
  • اگر رنگی باقی ماند، محلولی از سفید کننده مبتنی بر اکسیژن و آب خنک مخلوط کنید. تمام لباس را زیر آب فرو ببرید. اجازه دهید حداقل چهار ساعت یا یک شب خیس بخورد و سپس طبق معمول بشویید. این کار رنگ باقیمانده را از بین می برد و برای تمام پارچه های سفید و رنگی قابل شستشو به جز ابریشم، پشم و چرم، بی خطر است.

 

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: