نحوه تمیز کردن آرام پز برقی

 

هر چند هفته یه بار، دستگاه رو تمیز کنید تا مطمئن بشید که سیستم های تهویه عاری از گرفتگی هستن و از لکه شدن بیش از حد توسط غذای پخته شده جلوگیری کنید.

 

دستگاه را از برق بکشید

به یاد داشته باشید: اول ایمنی. سیم را از دیوار و دستگاه جدا کنید. سیم را برای هر گونه ترک یا مشکل بررسی کنید. در حالی که سیم از دستگاه و خروجی جدا شده است، آن را با یک دستمال میکروفایبر نیمه مرطوب پاک کنید.

 

بدنه اصلی را تمیز کنید

محفظه پخت داخلی را بردارید. از یک دستمال خشک کن مرطوب استفاده کنید و داخل و خارج بدنه اصلی را پاک کنید. به لبه دستگاه توجه بیشتری داشته باشید و مواد غذایی یا خرده‌هایی را که می‌توانند مانع درزگیری مناسب درب شوند، تمیز کنید.

اگر لکه ای از غذای ریخته شده وجود دارد، با یک قاشق غذاخوری جوش شیرین و چند قطره آب خمیری درست کنید. مینی برس دلفین را به خمیر آغشته کنید و محل لکه را بشویید. رب و ذرات غذا را با یک دستمال نانوفایبر تمیز و مرطوب، پاک کنید. در صورت نیاز تکرار کنید.

 

تمام اجزای درب را کاملاً تمیز کنید

تعدادی از اجزای درب وجود دارد که نیاز به تمیز کردن دارند. وقتی همه چیز تمیز و خشک شد، درب را دوباره سرهم کنید.

حلقه سیلیکونی را بردارید و در صورت نیاز با آب گرم و صابون بشویید. آن را به دقت بررسی کنید تا ترک خورده نباشد و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

دریچه تخلیه بخار را بردارید و آن را برای هرگونه ذرات غذایی که دریچه ها را مسدود کرده است بررسی کنید. با آب گرم و صابون بشویید و از یک فرچه اطویی مهسان برای پاک کردن مواد غذایی سرسخت استفاده کنید. با یک دستمال خشک کن مهسان خشک کنید.

اگر دستگاه شما فنجان چگالش دارد، آن را بیرون بیاورید و در آب گرم و صابون بشویید.

 

تمیز کردن قطعات

ظرف داخلی را تمیز کنید

جنس استنلس استیل ممکن است در اثر گرمای بیش از حد تغییر رنگ داده یا دارای لکه های آب باشند. می توانید مشکلات را با خمیر جوش شیرین یا با ریختن یک فنجان سرکه سفید مقطر در قابلمه برطرف کنید و اجازه دهید حداقل 10 دقیقه بماند. از یک اسفنج برای پخش سرکه در دو طرف قابلمه استفاده کنید. در پایان ظرف را با آب تازه بشویید و با یک دستمال خشک کن مهسان خوب خشک کنید.

 

مقابله با بوهای قوی

حلقه ی سیلیکونی می تواند بوهای ناشی از پختن غذا را جذب کند. برای کمک به رفع بو، یک فنجان آب، یک فنجان سرکه سفید مقطر و پوست لیمو را در قابلمه داخلی بریزید. درب ظرف را قفل کنید. بخار را روی سه دقیقه تنظیم کنید. وقتی چرخه کامل شد، اجازه دهید بخار طبیعی آزاد شود. درب را باز کنید، حلقه آب بندی را بردارید و اجازه دهید در هوا خشک شود

نکاتی برای تمیز نگه داشتن آرام پز

  • می توانید اجزا را یک شب در سرکه مقطر سفید خیس کنید تا بوی تند از بین برود.
  • برای کمک به جلوگیری از ترکیب طعم ها و بوها، از یک حلقه آب بندی برای غذاهای شور و تند و دیگری برای غذاهای شیرین استفاده کنید.
  • هرگز از اسفنج ساینده برای تمیز کردن سطوح داخلی استفاده نکنید. این موارد می توانند به دستگاه آسیب رسانده یا قطعات ریز فولاد را در دستگاه باقی بگذارند.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: