نحوه ی نگهداری صحیح تشک

 

نگهداری نادرست چه بلایی سر تشک ما میاره؟

اگه از پروتکل نگهداری تشک صرفنظر کنید، باید منتظر مشکلات متعددی باشید. از جمله مواردی که میتونه کیفیت تشک شما رو کاهش بده یا اون رو کاملاً غیر قابل استفاده کنه، کپک ناشی از رطوبت و گرد و غبار، بیش از حد به لایه ها نفوذ میکنه. فرورفتگی و پارگی در مواد و آسیب دائمی از حشرات یا جوندگان هم بعید نیست.

 

مرحله 1: تشک خود را تمیز کنید

همه ملافه ها رو بردارید و در مکانی تمیز و خشک قرار بدید. حالا تمام ابزار لازم برای تمیز کردن تشک رو تهیه کنید و هرگونه لکه، تغییر رنگ یا گرد و غبار قابل مشاهده را از روی سطح پاک کنید.

 

 

مرحله 2: یک محافظ تشک اضافه کنید

تشک خود رو در لایه ای اضافی بپوشانید تا از آسیب آب و جمع شدن گرد و غبار بیش از حد جلوگیری کنید.

 

 

مرحله 3: آن را بپوشانید

کیسه تشک را روی یک سطح تمیز و صاف باز کنید. با کمک یکی از دوستان، تشک رو داخل اون بذارید. قبل از بسته شدن زیپ، از دستان خود برای بیرون زدن هوای اضافی از کیسه استفاده کنید.

 

مرحله 4: راه رو برای حرکت تشک خود باز کنید

فرقی نمی‌کنه تشک رو از اتاقی به اتاق دیگه منتقل کنید یا به طور کلی به مکانی کاملاً متفاوت، وسایلی رو که مسیر رو مسدود می‌کنند، از جمله مبلمان، اسباب‌بازی‌ها پا و وسایل روشنایی کم ارتفاع رو بردارید.

 

 

مرحله 5: حرکت

اکثر کیسه های تشک دارای دسته در طرفین هستند. شما از یه طرف بگیرید و دوستتون طرف دیگر و به آرامی تشک رو به حالت ایستاده و عمودی بلند کنید. قسمت بالای تشک رو کمی به عقب بگیرید. طناب نایلونی رو دور تشک محکم بپیچید.

مرحله 6: تشک خود را در محل تعیین شده خود قرار دهید

وقتی به محل استقرار تشک رسیدید، تسمه ها و طناب رو بردارید و آروم روی مقوای تمیز یا یک سطح صاف روی زمین قرارش بدید. اگه برای حمل و نقل تشک به تنهایی راحت نیستید، فردی رو استخدام کنید.

 

اگر چندتا تشک برای نگهداری دارید، اونها رو روی هم قرار بدید و تشک بزرگتر رو در پایین، تا از ایجاد فرورفتگی جلوگیری بشه.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: