نظافت هدفون بیسیم

 

 

نوک ایرباد را تمیز کنید

اگر نوک سیلیکونی، نوک فوم یا روکش روی هدفون دارید، آنها را بردارید. محلولی از یک قسمت مایع ظرفشویی و پنج قسمت آب ولرم را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. نوک ها را اضافه کنید و اجازه دهید حداقل 30 دقیقه خیس بخورند. پس از خیساندن، از یک پنبه آغشته به مخلوط صابون استفاده کنید تا بهتر تمیز شوند. نوک ها را خوب بشویید و اجازه دهید چند ساعت یا یک شب در هوا خشک شوند. تا زمانی که کاملاً خشک نشده اند، آنها را دوباره روی هدفون قرار ندهید.

 

پوشش مش ایرباد را تمیز کنید

از یک مسواک تمیز و خشک جدید یا قدیمی استفاده کنید تا به آرامی هرگونه موم قابل رویت را از صفحه توری هدفون پاک کنید. هدفون را طوری نگه دارید که توری آن به سمت پایین باشد تا ذرات به جای اینکه بیشتر در هدفون قرار گیرند بیرون بیفتند.

 

پوشش مش را ضد عفونی کنید

یک پنبه را در الکل ایزوپروپیل آغشته کنید و شبکه را پاک کنید تا ضد عفونی شود و باقیمانده آن پاک شود. پنبه را با الکل زیاد اشباع نکنید. شما نمی خواهید رطوبت به مکانیزم داخلی هدفون برود. الکل باید به سرعت خشک شود.

 

قسمت بیرونی هدفون و سیم ها را ضدعفونی کنید

در نهایت، دستمال میکروفایبر را به ایزوپروپیل الکل آغشته کنید و سطوح بیرونی هدفون را پاک کنید. این کار هم سطح را تمیز و هم ضد عفونی می کند. میکروفایبر بدون پرز است و الیاف را در مش باقی نمی گذارد.

 

اجازه دهید هدفون ها خشک شوند

قبل از استفاده از هدفون یا قرار دادن آنها در کیف، اجازه دهید حداقل 15 دقیقه به دور از حرارت مستقیم در هوا خشک شوند. از پنکه یا سشوار استفاده نکنید زیرا می توانند پرزها را به صفحه توری برگردانند.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: