نظافت صندلی های پلاستیکی سفید

 

 

مزایای صندلی های پلاستیکی سفید و مبلمان فضای باز زیاده. این نوع مبلمان نسبت به سایر انواع مبلمان فضای باز ارزونتره، تقریباً 100 درصد پلاستیک هست، وزنشون هم کمتره و معمولاً روی هم قرار می گیرند و در برابر آب و هوا مقاوم هستند.

 

جنبه منفی صندلی های پلاستیکی سفید

اگر به طور مرتب آنها را تمیز نکنید، وقتی در معرض عناصر طبیعی قرار می گیرند، خیلی سریع کثیف می شوند. با این حال، تمیز کردن آنها نیز با استفاده از چند محصول و ابزار و تلاش بسیار آسان است

ریزش ها و لکه های علف، گل، غذا، شیره درختان یا فضولات پرندگان باید در اسرع وقت پاک شوند. تمیز کردن کامل در ابتدای فصل در فضای باز اغلب در طول تابستان ادامه خواهد داشت. همیشه صندلی ها را قبل از گذاشتن در انبار به خوبی تمیز کنید.

یک برزنت پلاستیکی را در بیرون در یک نقطه آفتابی نزدیک شلنگ باغچه پهن کنید. صندلی ها یا سایر مبلمان پلاستیکی را که نیاز به تمیز کردن دارند به برزنت منتقل کنید.

 

محلول پاک کننده

چندین محلول تمیز کننده وجود دارد که برای صندلی های پلاستیکی سفید به خوبی کار می کند. یکی را برای جلسه نظافت خود انتخاب کنید.

قبل از تمیز کردن کلی، اگر صندلی ها کپک زده اند، محلولی از 25 درصد آب و 75 درصد سرکه سفید مقطر را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. روی نواحی کپک زده بمالید و حدود 10 دقیقه قبل از تمیز کردن کلی صبر کنید.

 

راه حل های پاک کننده:

  • یک گالن آب ولرم را در یک سطل بریزید و یک چهارم فنجان مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید. خوب هم بزنید تا صابون پخش شود.
  • یک گالن آب ولرم را با نصف فنجان جوش شیرین مخلوط کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند.
  • یک چهارم فنجان یک پاک کننده همه منظوره را به یک گالن آب ولرم اضافه کنید.

 

صندلی ها را بشویید

صندلی ها را از بالا به پایین بشویید تا قطرات آب کثیف را با استفاده از یک اسفنج یا فرچه ی اطویی مهسان بشویید. برای نواحی لکه دار، کمی جوش شیرین خشک روی اسفنج یا برس بپاشید تا به عنوان یک ساینده ملایم عمل کند و لکه ها را از بین ببرد.

هنگامی که صندلی ها عاری از خاک و زباله شدند، با شلنگ باغبانی به خوبی آبکشی کنید. اگر صندلی‌ها تمیز و سفید هستند، آن‌ها را با یک دستمال میکروفایبر خشک کنید یا آن‌ها را در آفتاب قرار دهید تا با هوا خشک شوند. اگر هنوز کثیف هستند، به مرحله بعدی بروید.

 

نکته

هنگام تمیز کردن صندلی های پلاستیکی سفید یا رنگی از هیچ نوع پاک کننده ساینده ای استفاده نکنید. پاک کننده های ریگ دار یا پدهای تمیز کننده خشن پلاستیک را خراش می دهند و اجازه می دهند کثیفی داخل درزها بماند

 

محلول سفید کننده برای سفید کردن صندلی های لکه دار

اگر صندلی ها همچنان کثیف و لکه دار به نظر می رسند، یک محلول سفید کننده مبتنی بر اکسیژن لازم است. سفید کننده اکسیژن یک ماده سفید کننده ملایم است که لکه ها را از بین می برد و پلاستیک ها را درخشان می کند. کندتر از سفید کننده کلر عمل می کند، کمتر خورنده است و به پلاستیک آسیب نمی رساند و دوستدار محیط زیست است. محلول سفید کننده اکسیژن و آب هنگام تمیز کردن به علف یا گیاهان آسیبی نمی رساند.

بسته به میزان کثیفی صندلی‌های سفیدتان، یک گالن آب ولرم را با نصف تا یک فنجان سفیدکننده اکسیژن پودری در یک سطل ترکیب کنید. خوب هم بزنید تا پودر مخلوط و حل شود.

با پوشیدن دستکش لاستیکی، از یک اسفنج برای استفاده از محلول سفید کننده اکسیژن استفاده کنید و یه کمی محکم تر فشار دهید.

اجازه دهید محلول حداقل 15 دقیقه روی صندلی بماند تا به سفید شدن پلاستیک کمک کند. طولانی تر گذاشتن آن به صندلی ها آسیبی نمی رساند.

 

بشویید و خشک کنید

صندلی ها را به خوبی با شلنگ باغبانی بشویید و با دستمال میکروفایبر یا در هوای آفتابی خشک کنید.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: