نظافت پنکه

 

توی تابستون ما نمیتونیم روی نسیم طبیعی حساب کنیم، پس یه پنکه خیلی به دردمون میخوره!

حداقل یک بار در هفته فن را خاموش کرده و از نظر وجود گرد و غبار روی تیغه ها و محفظه بررسی کنید.

  • اول ایمنی

قبل از تمیز کردن هر نوع فن، اطمینان حاصل کنید که دستگاه از پریز جدا شده است و برای فن های دارای  باتری، وضعیت دستگاه در حالت خاموش است.

برای تمیز کردن هفتگی، نیازی به جدا کردن فن برای تمیز کردن تیغه ها نیست، از سشوار یا هوای فشرده با خنک ترین حالت هوا روی سشوار استفاده کنید و آن را حدود 15 تا 20 سانتیمتر از تیغه ها دور نگه دارید.

حتما فن را برگردانید تا پشت تیغه ها به همان روش تمیز شود.

  • جاروبرقی

با استفاده برس گردگیری جاروبرقی، با دقت تمام سطوح فن را تمیز کنید.

  • لکه ها را پاک کنید

ویژگی دستمال های میکروفایبر این است که هیچ پرزی را به جا نگذاشته و قدرت جذب بالایی دارد.

یک دستمال میکروفایبر مهسان را به آرامی مرطوب کرده و هرگونه لکه روی محفظه، به ویژه در اطراف کنترل ها را پاک کنید. اگر پنکه شما پایه دارد، آن را نیز تمیز کنید.

  • هشدار

قبل از اینکه فن را برای تمیزکاری کامل جدا کنید، برای راهنمایی با کتابچه راهنمای کاربر یا وب سایت سازنده مشورت کنید. لازم به ذکر است که جدا کردن فن ممکن است ضمانت را لغو کند.

  • نظافت کامل

با استفاده از پیچ گوشتی مناسب، پیچ های نگهدارنده محفظه سیم را در جای خود باز کنید. حتماً تمام پیچ ها و قطعات کوچک را در ظرف کوچکی نگه دارید تا گم نشوند.

تیغه ها را بردارید

بیشتر فن های نوسانی دارای یک درپوش تیغه ای هستند که پره های فن را به محفظه موتور نگه می دارد. درپوش جلو را باز کنید و هر تیغه را بردارید.

  • یک محلول تمیز کننده بسازید

سه فنجان آب خنک را در یک بطری اسپری قرار دهید و دو قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را که حاوی چربی زداست، اضافه کنید. تکان دهید تا خوب مخلوط شود.

با مخلوط مایع ظرفشویی کاملاً اسپری کنید. چند دقیقه صبر کنید تا مایع ظرفشویی بتواند مواد ناخوشایند را برش دهد. سپس، با استفاده از یک دستمال میکرو فایبر سطوح را پاک کنید.

  • هشدار

محفظه موتور یا قطعات الکتریکی را در آب قرار ندهید.

  • بشویید و خشک کنید

همه اجزا را به خوبی با آب خنک بشویید. برای خشک کردن همه اجزا از یک دستمال خشک کن مهسان استفاده کنید. قطعات را در محلی آفتابی همراه با نسیم قرار دهید تا حداقل به مدت 30 دقیقه در هوا خشک شود. هر قطعه باید قبل از مونتاژ مجدد کاملا خشک شود.

اگر فن بی تیغه دارید که حاوی فیلتر هوا است، فیلتر را برداشته و تمیز کنید یا آن را نیز تعویض کنید.

 

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: