6 نکته برای خونه تکونی موفق

 

گل‌ها شکوفه میکنه، پرنده ها در حال سروصدا هستن، و خونه هنوز با انگار لباس زمستونی به تن داره. خونه تکونی سنتیه که به ما این امکان رو میده تا خونه رو شاداب کنیم. ممکنه به نظر دلهره آور باشه، اما لزوما مار سختی نیست.

شیش مرحله ای که اینجا معرفی میکنیم رو سریع مرور کنید و برید سراغ کارا:

 

 

  1. تمیز کردن اتاق به اتاق

این روش موثرترین راه برای تمیز کردن عمیق اتاق است. برای هر اتاق چک لیست تمیزکاری بنویسید تا به سازماندهی شما کمک کند و مناطقی را که نیاز به توجه بیشتری دارند به شما یادآوری کند. به راحتی از مناطقی که اخیراً تمیز شده‌اند صرف نظر کنید و روی قسمت‌هایی از خانه‌تان تمرکز کنید که در زمستان تا حد زیادی نادیده گرفته شده‌اند.

 

  1. خانواده را درگیر کنید

نظافت بهاره را به یک تلاش خانگی تبدیل کنید. حتی کودکان خردسال نیز می توانند کمک کننده های بسیار خوبی باشند. کارهای متناسب با سنشان را به آنها واگذار کنید تا همه در این حال خوب شریک باشند. سعی کنید در حین تمیز کردن، کمی موسیقی پخش کنید یا به عنوان انگیزه ای برای انجام کار، یک جایزه برای خانواده تعیین کنید.

 

  1. به کارهای فصلی بپردازید

بسیاری از کارها باید با شروع فصل بهار انجام شوند، به خصوص برای آماده شدن برای هوای گرم. بنابراین آنها را در روال تمیز کردن بهاره خود بگنجانید تا زودتر از سر راه آنها خارج شوید. به عنوان مثال، به محض گرم شدن هوا، به کارهای بیرون از منزل، مانند تمیز کردن کباب پز، پاسیو و بیرون پنجره ها بپردازید. همچنین، لباس های زمستانی، ملافه، دکور و موارد دیگر را انبار کنید. و وسایل بهاری خود را بیرون بیاورید تا ظاهری تازه به خانه خود ببخشید.

 

  1. محصولات پاک کننده را به حداقل برسانید

تعداد زیاد لوازم نظافتی می تواند درهم ریختگی ایجاد کند و احتمالاً برای تمیز نگه داشتن خانه خود به همه آنها نیاز ندارید. یک پاک کننده همه منظوره خوب و دستمال های میکروفایبر را انتخاب کنید. این موارد اکثر سطوح خانه شما را می پوشانند. سپس، سایر لوازم نظافت تخصصی را فقط در صورت نیاز خریداری کنید.

 

  1. عادات پاکسازی جدید را ایجاد کنید

نظافت کامل بهاره که کل خانه را در بر می گیرد فرصتی عالی برای ایجاد عادت های مداوم تمیز کردن است که می تواند نظافت بهاره بعدی را آسان تر کند. به عنوان مثال، سعی نکنید تمام نظافت بهاره خود را در یک روز یا حتی یک آخر هفته انجام دهید. درعوض، هر روز فقط 15 دقیقه با موارد موجود در لیست، کارهای تمیز کردن بهاره را انجام دهید. این به شما کمک می کند تا عادت کنید که روزانه 10 تا 15 دقیقه محیط خود را مرتب کنید.

 

  1. جمع و جور کردن

یکی از بزرگترین بخش های تمیز کردن اغلب بهم ریختگی ها هستند. مرتب کردن وسایل خود به چهار دسته ی زباله، هدیه دادن، انبار کردن یا دور ریختن، می تواند در طی فرآیند تمیز کردن موثر باشد. در اسرع وقت این بهم ریختگی را از بین ببرید، حتی با اهدای همه ی آنها به خیریه.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: