چگونه عروسک ها را بشوییم؟

حیوانات عروسکی و اسباب بازی های محبوب، مثل خونواده ای برای فرزند شما محسوب میشه. و مثل بچه های شما، هر چند وقت یکبار باید شسته بشن و اگه برچسبی برای نظافت،  به حیوان عروسکی چسبیده، امیدواریم که هنوز قابل خوندن باشه.

 

  • در صورت امکان، برچسب متصل به اسباب بازی را بخوانید.
  • حداقل یک بار در ماه گرد و غبار و کثیفی سطح را پاک کنید (زمان چرت زدن کودک یا ساعات شبانه).
  • از یک مینی برس دلفین مهسان یا ابزار وکیوم مبلمان استفاده کنید.
  • نحوه شستن اسباب بازی های پر شده با ماشین لباسشویی

 

اگر برچسبی را پیدا کرده اید و روی آن نوشته شده است که اسباب بازی قابل شستشو با ماشین لباسشویی است، شما خوش شانس هستید. فقط چند مرحله ساده لازم است تا آن را تمیزتر به فرزند شما برمیگرداند.

 

اسباب بازی را برای ماشین لباسشویی آماده کنید

پس از جاروبرقی کشیدن برای از بین بردن گرد و غبار، اسباب بازی را در یک کیسه توری یا روبالشی زیپ دار قرار دهید و با استفاده از مواد شوینده معمولی و آب سرد و با چرخه ظریف بشویید. اگر لکه ی واقعاً سختی مانند رنگ یا آب زغال اخته وجود دارد، نکات مخصوص آن را در همین بخش فوت وفن دنبال کنید.

 

اسباب بازی قدیمی و فرسوده را با دست بشویید

اگر اسباب‌بازی قدیمی‌تر یا حساسی دارید، و نمی‌خواهید آن را در ماشین لباسشویی قرار دهید، می‌توانید آن را با دست و مواد شوینده ملایم و آب خنک بشویید. مطمئن شوید که محلول تمیز کننده را به آرامی از داخل اسباب بازی فشار دهید و سپس با فشار دادن آب تمیز در داخل اسباب بازی بدون پیچاندن بشویید.

 

حیوان حجمی و پولیشی را خشک کنید

برای جلوگیری از آسیب، اجازه دهید اسباب بازی در هوا خشک شود. برای کمک به حذف رطوبت، اسباب بازی را در یک حوله سفید ضخیم و تمیز بغلتانید. سپس می توان آن را با استفاده از گیره لباس آویزان کرد تا خشک شود. اگر برای صرفه جویی در زمان باید از خشک کن لباس استفاده کنید، از کمترین درجه حرارت ممکن استفاده کنید. برخی از خزهای مصنوعی، گرچه قابل شستشو هستند، اما ممکن است در حرارت بالا ذوب شوند.

 

 

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: