شستشوی آسان برای غذاهای منفجر شده در ماکروویو قسمت اول

تصور کن داری مرغ یا کیک فنجونی  رو با ماکروویو گرم میکنی که یهو… بووووم!

به نظر خوب نمیاد، باید ببینیم چقد ضرر کردیم!

ما اینجا میگوییم که چطور غذاهای منفجر شده در دستگاه را تمیز کنید که برق بزند.

1: شناسایی آسیب

برای اینکه بفهمید برای تمیز کردن قسمت داخلی مایکروویو چه چیزهایی نیاز دارید، باید اول داخل آن را ببینید. لکه هایی که می بینید تازه یا است قدیمی ؟ بوی بدی می آید؟ وقتی بدانید مشکل دقیقا چیست، میتوانید بهترین روش را برای تمیز کردن پیدا کنید.

2. از ابزار مناسب استفاده کنید

قبل از شروع ، مقداری جوش شیرین ، سرکه و کاسه ایمنی مایکروویو را فراهم کنید. یک برس برای درزها(یا مسواک قدیمیتان) و فرچه دلفین مهسان هم آماده کنید.

3. جوش شیرین را امتحان کنید

همانطور که جوش شیرین داخل یخچال را خوش بو می کند، میتواند برای تمیز کردن ماکروویو هم موثر باشد به خصوص اگر لکه ها تازه باشند. برای شروع ، کاسه ایمنی مایکروویو را با 1 لیوان آب پر کنید. سپس با 1 تا 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین مخلوط کنید. کاسه را درون مایکروویو قرار دهید و تایمر را به مدت پنج دقیقه روی حرارت زیاد قرار دهید. بخار ترکیب جوش شیرین با آب، بو و لکه ها را را از بین میبرد. کاسه را برداشته و سطح را با یک دستمال نانو فایبر مهسان تمیز پاک کنید.

4. صفحه گردان را تمیز کنید

صفحه را از دستگاه جدا کنید و با صابون و آب گرم آن را بشویید. از فرچه ی دلفین ومسواک قدیمی برای شستشو استفاده کنید.

5. پاکش کن

صفحه ی گردان را با دستمال نرم میکرو فایبر مهسان خشک کنید و داخل دستگاه قرار دهید. درب و بدنه را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید. برای جلوگیری از انفجارهای آینده ، حتما مواد غذایی مانند سیب زمینی و وعده های غذایی یخ زده را که دارای پلاستیک هستند ، سوراخ کنید تا هوای آن خارج شود. سس ها را با پوشش چند بار مصرف یا پوشش پلاستیکی مناسب ماکروویو بپوشانید.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: