نکاتی بیشتر درباره نظافت کفپوش‌های لمینت

یک فرمول جادویی برای تمیزکردن کفپوشهای لمینت محلولی از یک سطل حاوی حدود ۴ لیتر آب داغ (نه آب جوش) و حدود دو قاشق غذاخوری پر (۳۰میلی لیتر) شامپو بچه است. بهتر است از شامپوهای بزرگسالان و یا مایع های ظرفشویی رنگین استفاده نشود زیرا رنگهای صنعتی و یا شوینده های قلیایی (مثل شامپوهای بزرگسالان) روی سطح محافظ لمینت تاثیر منفی می گزارد. محلول را با دست هم بزنید تا شامپوی بچه کاملا در آب حل شود. سپس با استفاده از یک کف شوی میکروفایبر مهسان سطح را با این محلول شستشو دهید. به خاطر داشته باشید که کف شوی میکروفایبر را درسطل فرو برده و سپس خوب فشار دهید تا تنها رطوبت باقی بماند. سپس با یک کف شوی میکروفایبر و به روش آب شویی که شامل شستشوی کف به وسیله کف شوی مرطوب به آب داغ است، سطح را بشوئید و حتما با یک کف شوی خشک میکروفایبر خشک کنید. ماندن رطوبت روی سطوح لمینت به مرور زمان  آنها را کدر می کند و یا با ایجاد لکه هایی در سطح لمینت به زیبایی آنها صدمه می زند.

نکاتی درباره حفاظت و نظافت سطوح لمینت:

1- اگر لکه خون روی سطح لمینت وجود دارد آنرا با محلول شیشه پاک کن اسپری کرده و سریع با یک دستمال میکروفایبر مرطوب با آب داغ لکه را پاک کنید و سپس جای آنرا خشک نمایید.

2- اگر روی سطح لمینت آدامس چسبیده است آنرا با یک چاقوی پلاستیکی از روی سطح لمینت پاک کنید و جای آنرا با یک دستمال میکروفایبر مرطوب تمیز کنید. به یاد داشته باشید که از چاقوی فلزی استفاده نکنید زیرا به سطح لمینت آسیب وارد می کند.

3-  لکه جوهر، نوشابه، یا مدادهای شمعی را با یک دستمال میکروفایبر آغشته به آب داغ تمیز کنید. حتما پس از پاکسازی جای آنرا با دستمال خشک میکروفایبر خشک کنید.

4- لکه های واکس، لاک ناخن و قیر را با لاک ناخن پاک کن یا استن تمیز کنید و به یاد داشته باشید که پس از پاک کردن همه لکه ها باید سطح را را با دستمال میکروفایبر آغشته به آب داغ تمیز کرده و با دستمال خشک میکروفایبر خشک کنید.

5- جای پاشنه کفش نیز گاهی دردسرساز می شود. خطهای سیاه حاصل از کشیده شدن پاشنه کفشهای زنانه بر روی سطوح لمینت را با مداد پاک کن های معمولی پاک کنید و سپس با دستمال خیس و خشک میکروفایبر تمیز کنید.

6- اگر چیز چربی مثل کرم های دست و صورت یا چربی های خوراکی روی سطح لمینت بریزد بهترین روش تمیز کردن استفاده از یک کیسه یخ است که با قرار دادن آن روی لکه چربی آنرا سفت کرده و سپس با یک چاقوی پلاستیکی از سطح تمیز میکنیم. پس از آن فوری مایع شیشه پاک کن روی جای آن اسپری کرده و با دستمال میکروفایبر آغشته به آب داغ تمیز کرده و سپس با دستمال خشک میکروفایبر آنرا خشک می کنیم.

شما نیز ممکن است دوست داشته باشید: